HP 235 Wireless Mouse and Keyboard Combo, Mouse included
by HP
Original price
£17.89
ex VAT
- Original price £17.89ex VAT
Original price
£17.89
ex VAT
£17.89
ex VAT
- £17.89ex VAT
Current price
£17.89
ex VAT
Stock: 1900
Manuf P/N: 1Y4D0UT#ABU
HP 235 Wireless Mouse and Keyboard Combo. Mouse included
Features
| Keyboard | |
| Country of origin | China |
| Design | |
| HP segment | Business |
| Mouse | |
| Mouse included | Yes |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Minimum system requirements | Available USB-A port |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainable technologies and materials | 60% ITE-derived closed loop plastic |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 198122957910; (ABU) 198122958269 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198122957910, 198122958269 |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 440 x 146.2 x 27.6 mm |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 63.3 x 115 x 36.2 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 456 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 44 mm |
| Package weight | 840 g |
| Packaging content | |
| Warranty card | Yes |
| Technical details | |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Other features | |
| Compatibility | Compatible with all HP PCs with available USB-A port. |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10 |
| UNSPSC-code | 43211733 |
| Carbon footprint | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |